Dowiedz się, czym jest szycie na miarę

Czym jest szycie na miarę, czym różni się od tworzenia produktów na masową skalę?

Czym jest szycie na miarę?

Wiele osób nie wie czym jest szycie na miarę, czym różni się od tworzenia produktów na masową skalę w szwalniach. Pragnę Paniom to przybliżyć. Zacznę od tego że krawiectwo to rzemiosło/sztuka, a krawiec to rzemieślnik/artysta, wytwór jego pracy to ręcznie wykonana pojedyncza sztuka odzieży. Wyjątkowa, jedyna, niepowtarzalna sukienka, bluzka, spódnica czy też inny element garderoby, którego perfekcyjne wykonanie wymaga nieprzeciętnych umiejętności krawieckich i nie tylko. Dobry krawiec to: krawiec artysta, projektant, stylista, wizażysta, a często i psycholog (bo z klientem trzeba zbudować dobre relacje) w jednym.
Kiedy zamawia się ubranie u krawca, to nie kupuje się sztuki odzieży, kupuje się znacznie więcej. Płaci się za tysiące godzin eksperymentów często porażek, za godziny dni frustracji oraz momenty czystej radości, nie kupuje się tylko ubrania, a kawałek czyjegoś serca, część duszy i moment czyjegoś życia, pozwalając jednocześnie uczestniczyć w swoim, co najważniejsze kupuje się więcej czasu dla artysty, aby mógł robić to, co robi z pasją… Drogie Klientki w mojej pracowni wraz z wykwalifikowanym, zdolnym z wieloletnim doświadczeniem zespołem tworzę wysokiej jakości ubrania.
Zacznę od oczywistego, doskonały produkt to suma świetnej pracy i doskonałej tkaniny. Mój zespół to doskonałe, wykwalifikowane, nieustannie rozwijające swoje umiejętności krawcowe. Tkaniny na których pracuję to najwyższa dostępna na rynku polskim i nie tylko jakość. Wełny, kaszmiry, jedwabie starannie wyselekcjonowane tak by tworzone w pracowni ubrania służyły na długo, doskonale się nosiły i same w sobie (deseń, faktura) już były wyjątkowe, niespotykane. Dodatki, którymi uzupełniam swoje projekty są w większości przygotowane pod moje zamówienie, niejednokrotnie jak np. kryształowe guziczki jest to ręczna praca. Łączny czas pracy nad jedną sztuką odzieży waha się od 15 do 40 godzin. Począwszy od ustaleń z klientką, przygotowania formy, krojenia, pracy na manekinie krawieckim w celu jak najbardziej miarodajnego przygotowania przymiarki, samej przymiarki, aż do wykończenia maszynowego i ręcznego na tych projektach które tego wymagają. Przymiarka to moment wspólnej pracy z klientką, weryfikacji i ostatecznego dopracowania. Pracujemy w pięknej, przestronnej, przyjaznej i komfortowej dla klientek, oraz pracowników pracowni, doskonale wyposażonej w maszyny i urządzenia, daje to jasność komunikacji i buduje zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne relacje, bo tylko w dobrym otoczeniu można realizować swoje pasje. Dzięki temu też klientki mogą zobaczyć w jakich warunkach i w jaki sposób powstają ich wymarzone rzeczy. Wiele Pań wybiera fason bazując na pokazowej kolekcji, w ten sposób mogą zobaczyć jak układa się tkanina, jak leżą dane cięcia, który kolor najbardziej pasuje. Kilka razy w roku tworzę takie kolekcje, wspólnie z profesjonalnym fotografem i piękną modelką wykonujemy sesję, by na zdjęciach utrwalać nasze możliwości, oraz by móc prezentować dzieło naszych rąk na stronach internetowych. Ostatecznie Każda klientka odbiera pięknie zapakowaną wymarzoną i wspólnie wypracowaną sukienkę, bluzkę, spódnicę, które to nosi z radością.
W żadnym z elementów na etapie powstawania moich ubrań nie chodzę na kompromisy – tylko tak można tworzyć produkt najwyższej jakości. Drogie klientki moja pracownia to firma założona z pasji i miłości do szycia, prowadzona i rozwijana od 2007 roku. Nieustannie uczę się, wprowadzam nowe modele i coraz lepsze, ciekawsze tkaniny, szyję na miarę z miłością do tego co robię. Uprawiam wyjątkowe rzemiosło, zapraszam do takiej współpracy bo tu i tak najważniejsza jest kobieta.

KONTAKT